Szukaj

Logowanie


Login:
Hasło:
Przypomnij hasło

Praca wg województw


Darmowe ogłoszenia o pracę: Skorzystaj z poniższej mapy, aby szybko odnaleźć oferty pracy w wybranym województwie

provinces

Praca w Twoim mieście


Oferty pracy: Skorzystaj z poniższej listy, aby szybko odnaleźć oferty pracy w wybranym mieście.

Gorące oferty


Dodaj adres swojej skrzynki e-mail do naszej listy subskrypcji, a codziennie będziesz otrzymywał spis najlepszych ofert pracy.

Adres e-mail:

Lista aktualności

Ogłoszenia, jakich lepiej unikać Data dodania: 2011-06-21

Sytuacja na rynku pracy jest trudna. Wykorzystują to oszuści, którzy na swoje ofiary polują na portalach ogłoszeniowych. Jak nie dać się nabrać? Podpowiadamy, jakich ogłoszeń lepiej unikać.

Niektóre metody oszustów znane są od lat, inne pojawiły się niedawno. Co je łączy? Wszystkie żerują na naiwności oraz desperackiej chęci znalezienia pracy. Na szczęście odrobina rozsądku i ostrożności wystarczy, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nie wierz w chałupnictwo

Rzeczywiście, kiedyś istniały spółdzielnie zlecające takie prace jak przepisywanie tekstów czy robienie swetrów na drutach. To jednak odległa przeszłość. Tymczasem portale ogłoszeniowe pełne są ofert firm zlecających skręcanie długopisów i adresowanie kopert. Na czym polega oszustwo? Zwykle w ogłoszeniu znajdziemy informację o konieczności wpłacenia niewielkiej sumy, żeby otrzymać pakiet startowy umożliwiający rozpoczęcie pracy. Zwykle po wpłacie pieniędzy kontakt z firmą się urywa. Zdarza się też, że ofiara oszustwa otrzymuje kopertę z bezwartościowymi informacjami o „cudownych” metodach zarabiania. Najbardziej bezczelny oszust wysyłał swoim potencjalnym pracownikom krótką instrukcję: daj ogłoszenia i zarabiaj tak, jak ja.

Zadzwoń po dodatkowe informacje

Takie ogłoszenie wygląda zupełnie niewinnie. Firma proponuje zupełnie zwyczajną posadę: pracownik biurowy, sekretarka, asystentka, księgowy. W ogłoszeniu podany jest numer telefonu. Automatyczna sekretarka informuje dzwoniących, że kandydaci do pracy tymczasowo proszeni są o kontakt pod innym n...

Praca za darmo: czy to się opłaca? Data dodania: 2011-06-21

Darmowe praktyki i staże to najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia – twierdzą jedni. Z czegoś trzeba żyć – mówią inni i opowiadają się za wybieraniem nawet najgorszych, ale płatnych zajęć. Kto ma rację? Czy praca za darmo może się opłacać?

Wyboru nie mają studenci, na których uczelnia nakłada obowiązek odbycia praktyk zawodowych. – 150 godzin obowiązkowych praktyk w szkole  to była... prawdziwa szkoła życia dla mnie – opowiada Ewa, absolwentka polonistyki na UW. – Chociaż nie dostałam za to ani grosza zrozumiałam, że naprawdę chce być nauczycielką, wiec nie był to czas stracony – mówi. Zupełnie inaczej wykorzystała obowiązkowe praktyki jej koleżanka. Dzięki doświadczeniu ze szkoły pokonała innych kandydatów na stanowisko w agencji reklamowej. – Języki obce znali wszyscy kandydaci, każdy miał dyplom. Przekonałam jednak szefa, że kto dał sobie radę z ponad dwudziestoosobową grupą uczniów w cieszącym się nienajlepszą sławą gimnazjum ten bez problemu weźmie udział w negocjacjach czy poprowadzi prezentację dla klientów – opowiada o swoich doświadczeniach Kasia. Obowiązkowe praktyki studenckie mają jeszcze jedną zaletę: często uczelnia nawiązuje współpracę z cenionymi firmami i dużymi instytucjami, które przyjmują na praktyki wyłącznie kandydatów ze skierowaniem ze studiów. Dzięki uczelni studenci takich kierunków jak politologia, administracja czy stosunki międzynarodowe zdobywają pierwsze szlify w ministerstwach i urzędach państwowych....