Szukaj

Logowanie


Login:
Hasło:
Przypomnij hasło

Praca wg województw


Darmowe ogłoszenia o pracę: Skorzystaj z poniższej mapy, aby szybko odnaleźć oferty pracy w wybranym województwie

provinces

Praca w Twoim mieście


Oferty pracy: Skorzystaj z poniższej listy, aby szybko odnaleźć oferty pracy w wybranym mieście.

Gorące oferty


Dodaj adres swojej skrzynki e-mail do naszej listy subskrypcji, a codziennie będziesz otrzymywał spis najlepszych ofert pracy.

Adres e-mail:

Lista poradników

Jak negocjować zarobki? Data dodania: 2011-09-01

Jak negocjować zarobki?To, ile zarabiasz zależy nie tylko od wykształcenia, doświadczenia i zajmowanego stanowiska. Równie ważne są zdolności negocjacyjne. O wysokość swojej pensji musisz powalczyć. Dowiedz się, jak to zrobić skutecznie.

Negocjowanie zarobków to jedna z najważniejszych umiejętności dla każdego pracownika. Niezależnie od tego, czy dopiero wchodzisz na rynek pracy, czy jesteś już doświadczonym fachowcem masz szansę wywalczyć podwyżkę. Jak zrobić to skutecznie?

Rozpoznaj teren   

Zanim rozpoczniesz negocjacje, sprawdź jak wyglądają realia. Niestety, dobre chęci to nei wszystko i nawet najlepszy negocjator nie dostanie na początek 5000 zł, jeśli w danej branży zarobki są zdecydowanie niższe. Zbierz więc możliwie jak najwięcej informacji. Przydatne będą portale internetowe poświęcone rynkowi pracy, a także branżowe zestawienia. Nie zaszkodzi też popytać wśród znajomych. Weź pod uwagę specyfikę lokalnego rynku, a także swój staż pracy. To pozwoli Ci się zorientować, na jakie zarobki mogą liczyć osoby w Twojej sytuacji. Uwaga: ostrożnie z przepytywaniem kolegów z pracy. Coraz więcej firm prowadzi politykę poufności wynagrodzenia.

Zbierz argumenty

Zanim umówisz się z szefem na rozmowę o podwyżce, zbierz jak najwięcej argumentów przemawiających na Twoją korzyść. To, że nie dostałeś podwyżki już od roku to nie argument... Potrzebujesz twardych dowodów. Jakich? Wypisz na kartce wszystkie swoje sukcesy. Zanotuj, w jakich projektach brałeś udział i z jakim efektem. Może w istotny sposób w...

List motywacyjny Data dodania: 2011-06-21

 

List motywacyjny

Prosimy przesłać CV i list motywacyjny – tak najczęściej zakończone są ogłoszenia o pracy. Tymczasem kandydaci często skupiają się wyłącznie na pierwszej części tego zdania, dołączając do aplikacji szablonowy list motywacyjny. To błąd, który może zdecydować o braku zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną!

Napisanie listu motywacyjnego nie jest rzeczą łatwą. W przeciwieństwie do CV nie ma on z góry ustalonej struktury i schematu. Zawsze natomiast należy go przygotować konkretnie na potrzeby stanowiska, o jakie się ubiegamy. Od czego zacząć?

Krok 1. Przygotuj CV

List motywacyjny jest rozwinięciem CV, wiec powinien być przygotowywany w następnej kolejności. Warto zaznaczyć na swoim życiorysie te punkty, ktore mogą być najbardziej interesujące dla przyszłego pracodawcy i rozwinąć je w liście.

Krok 2. Kto pisze i do kogo

W zależności od tego, czy znasz dane konkretnej osoby przyjmującej aplikacje, czy tez kierujesz swój list do działu kadr, musisz inaczej sformułować nagłówek. Dane odbiorcy napisz w prawej górnej części. Lewa część przeznaczona jest na Twoje dane.  W prawym górnym rogu umieść też datę. Nie zapomnij również o zwrocie grzecznościowym. Szanowna Pani/Szanowny panie to najbardziej uniwersalne formy. Oczywiście, pisząc do działu kadr, wybierz zwrot Szanowni Państwo.

Krok 3. Stanowisko ma znaczenie

Przyjęło się, że pierwszy akapit listu motywacyjnego powinien opisywać cel naszej aplikacji. Warto ...

Jak napisać CV Data dodania: 2011-05-31

CVOd dobrze przygotowanego życiorysu zależy twój sukces na rynku pracy. CV to Twoja wizytówka. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i przygotuj ten dokument wyjątkowo starannie.

Choć CV powinieneś za każdym razem przygotowywać uwzględniając konkretne stanowisko, o jakie się starasz i wymogi pracodawcy, warto przygotować sobie bazowy dokument, który będziesz mógł bez większego wysiłku modyfikować.

Chronologicznie czy tematycznie?

Zanim zaczniesz pisać CV zastanów się, czy dogodniejszy będzie dla Ciebie chronologiczny czy funkcjonalny układ informacji. CV chronologiczne spotyka się znacznie częściej – to klasyczny dokument, w którym po kolei wymieniasz kolejne miejsca pracy, a także przebyte kursy i szkolenia. To wariant przede wszystkim dla osób mających już pewne doświadczenie zawodowe i spójną, konsekwentną ścieżkę kariery. Po CV funkcjonalne sięgnij, jeśli w Twoim zatrudnieniu zdarzały się luki, masz różnorodne doświadczenie zawodowe lub dopiero zaczynasz swoją karierę. Niezależnie jednak od tego, na jaką formę CV się zdecydujesz, musisz podzielić informacje o sobie na 7 głównych sekcji.

Krok pierwszy: dane osobowe

Podaj tylko te dane osobowe, które mogą być istotne dla pracodawcy. W praktyce jest to imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres mailowy. Warto podać także adres zamieszkania; niektórzy rekruterzy odrzucają życiorysy bez tej informacji. W żadnym wypadku...